Większość osób marzy o pięknym, śnieżnobiałym uśmiechu. Obecnie uzyskanie takiego efektu jest w zasięgu ręki. Dostępne metody umożliwiają wybielanie zębów zarówno w domu, jak i profesjonalnie, w gabinecie stomatologicznym. Na uzyskanie najlepszych i satysfakcjonujących efektów liczyć można podczas wizyty u dentysty, który fachowo podejdzie do procesu wybielania, dbając przy tym o ogólny stan zębów. Wybielanie jest bezpieczne, jednak tylko wówczas, kiedy przeprowadzane jest przez lub pod kontrolą specjalisty.

Wizyta w gabinecie stomatologicznym

Przeprowadzając zabieg wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym można zyskać pewność, że zostało ono prawidłowo przeprowadzone, efektem czego wybielone zostaną również przestrzenie międzyzębowe, a nie tylko zęby z przodu, co często zdarza się przy wybielaniu w domu. Przed zabiegiem w gabinecie, dentysta przeprowadzi odpowiednią analizę, wykluczając zarazem ewentualne przeciwwskazania. Stomatolog zaproponować może wybielanie przy użyciu lamp lub też wybielanie metodą nakładkową. Wybielanie zębów Katowice to wybielanie z wykorzystaniem lamp przynosi niemal natychmiastowe efekty. Stomatolog nakłada środek wybielający, zabezpieczając wcześniej dziąsła i umieszczając wokół szyjek zębowych gumową osłonę. Zęby z nałożonym preparatem naświetlane są lampą, która przyspiesza działanie środka wybielającego. Zabieg zwykle powtarzany jest od 2 do 4 razy, w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Takie wybielanie jest bezpieczne i bezbolesne, jednak przez kilka dni po zabiegu pacjent może odczuwać nadwrażliwość zębów.

Wspomniana metoda nakładkowa cieszy się bardzo dużą popularnością. Na czym polega? Stomatolog przygotowuje specjalne nakładki – zgodnie z wcześniej zrobionym odciskiem uzębienia. Nakładki muszą być dopasowane idealnie. Zadaniem stomatologa jest także dobranie żelu wybielającego o odpowiednim stężeniu. Reszta pracy nad białym uśmiechem należy do pacjenta, który w domowym zaciszu, zgodnie z zaleceniami dentysty, powinien nosić nakładki wypełnione żelem. Proces wybielania nakładkowego trwa około kilkunastu dni. Podobnie jak w przypadku metody z wykorzystaniem lamp, przy wybielaniu nakładkowym może pojawić się nadwrażliwość zębów, która po kilku dniach ustępuje (zwykle 1-2 dni).

Efekty

Efekty profesjonalnego wybielania mogą się utrzymywać nawet 3 lata. Czas ten jednak trudno konkretnie określić, wiele zależy od przyzwyczajeń pacjenta, czyli m.in. nawyków żywieniowych. U palaczy czy osób pijących duże ilości kawy lub herbaty efekt może być krótszy, jednak zabieg wybielania po konsultacji ze stomatologiem można będzie powtórzyć.

Inwestycja w pewność siebie

Dostępne obecnie profesjonalne metody wybielania do świetna inwestycja w piękny uśmiech. Nim jednak zostanie podjęta decyzja o przeprowadzeniu zabiegu, należy udać się na wizytę u stomatologa, który oceni stan zębów i zaproponuje odpowiednią metodę wybielania, przedstawiając przy tym wszelkie argumenty za i przeciw danej metodzie. Korzystając z profesjonalnego wybielania zębów, zyskać można nie tylko śnieżnobiały uśmiech, ale także większą pewność siebie.