Zazwyczaj to od kobiet wymaga się, aby zawsze były piękne i zadbane. Jednakże, coraz częściej rosną również wymagania względem mężczyzn. Na rynku pojawia się coraz więcej marek oferujących im bardzo duży wybór modnych ubrań. Półki w sklepach kosmetycznych uginają sie od kosmetyków dla Panów, a salony kosmetyczne coraz częściej zachęcają mężczyzn, aby zadbali o swoje ciała. Wystarczy pójść od sauny, na basen czy na masaż, a możemy przekonać się, że jest tam coraz więcej mężczyzn, a mniej kobiet. Coraz więcej panów chce być trendy. Ale na czym to właściwie polega?

trendy-mens

Projektanci na rok 2015 przygotowali dla Panów naprawdę wiele propozycji. Modne będą garnitury, ale nie te klasyczne. Rozluźniony desscod sprawił, że projektanci zaczęli bawić się tym, wydawałoby się bardzo jednolitym strojem. Obecnie można dobierać marynarki do kontrastujących spodni i łączyć je w zestawy koordynowane. W ten sposób każdy mężczyzna będzie wyglądał jednocześnie elegancko i luźno. Modne stały się również kamizelki, które jednak wykonane powinny być z innego materiału i mieć inną teksturę aniżeli całość ubioru. Stały się one bowiem dodatkiem – bardzo zresztą ważnym. Z całą pewnością modna nadal pozostaje krata, a także wszelkie plecionki i bardzo grube materiały, wykorzystywane zwłaszcza w marynarkach. Kolorem roku został ogłoszony marsala, a więc kolor bardzo podobny do bordowego. Jest to mieszanka czerwieni i brązu. Bez względu czy wybierzesz strój w takim kolorze, czy jedynie dodatek, jesteś skazany na bycie trendy!

Buty

Mieszanie bytów formalnych z butami sportowymi, a więc zestawienie sneakersów z butami eleganckimi. Jak to wygląda? Cholewka buta jest w klasycznej formie, natomiast podeszwa jest sportowa. Trend ten utrzymuje się w modzie już jakiś czas i będzie trwał nadal w roku 2015.

Zapachy

Elegancki mężczyzna musi również dobrze pachnieć. W rankingach perfum wygrywają takie produkty jak Allure Homme Sport, L’Instant de Guerlain pour Homme, Creed Green Irish Tweed czy Serge Lutens L’eau. Wszystkie idealnie pasują do eleganckiego i dobrze ubranego mężczyzny.

Fryzura

Bardzo modne w tym sezonie będą włosy oczywiście zadbane, ale też dynamiczne. Na pokazach mody pokazują się modele z prostymi włosami i długą grzywka, która pozostawiona jest w lekkim nieładzie. Poza tym, podgolone boki i włosy uniesione lekko do góry oraz włosy półdługie, falowane, których grzywka zaczesana jest w tył. Fryzura powinna pasować także do modnych okularów, które w tym roku będą królować i w modzie męskiej i w modzie kobiecej. Powinny być duże i rzucające się w oczy!