Twoje dziecko dużo pije? To bardzo dobrze! Jednak, czy na pewno kupujesz właściwe napoje? Większość soków i płynów, które możemy kupić w naszych sklepach, w swoim skaldzie posiadają przede wszystkim ogromne ilości cukru, bardzo często w postaci niezdrowego i tuczącego syropu glukozowo – fruktozowego. Często rodzice nie zastanawiając się nad składem napojów, decydują się na kupno oranżad czy innych płynów gazowanych, zapominając, że najlepsza dla dziecka jest… woda!

Woda spełnia w organizmie niebywale ważną rolę – pomijając fakt, że jest ona głównym składnikiem naszego organizmu, uczestniczy w wielu procesach, m.in. jest ona nośnikiem składników pokarmowych. Woda reguluje temperaturę naszego ciała i jest obecna w wielu zachodzących w organizmie procesach.

No dobrze, ale jak przekonać dziecko do picia wody?

Oczywiście, nie jest to zadanie łatwe, ale marka Kubuś przychodzi z pomocą rodzicom, którzy chcą zadbać o zdrowie i prawidłowy rozwój swojego malucha! Na rynku pojawiła się bowiem nowa woda Kubuś Waterrr, kierowana głównie do najmłodszych konsumentów. Jej największym plusem jest brak barwników i konserwantów. Kubuś Waterrr to propozycja, która bardzo podoba się małym dzieciom? Dlaczego? Oczywiście dla maluchów nie ma znacznie to, czy napój jest zdrowy czy nie – liczy się jego wygląd i smak. Kubuś Waterrr zapewnia jedno i drugie. Butelka zachęca dzieci nie tylko przez kolorową etykietę, ale również poprzez specjalny korek, dzięki któremu z butelki nie uroni się nawet jedna kropla wody! Butelkę taką dzieci mogą zabrać ze sobą do szkoły, na podwórko czy na plac zabaw. Dzięki specyficznego kształtowi, mieści i dopasowuje się do dłoni nawet małego dziecka. Oprócz małych 500 ml butelek, dostępne są również butelki 1,5 litrowe – rodzinne, dzięki którym smakiem źródlanej wody mogą cieszyć się wszyscy domownicy!

Pamiętajmy, że dzieci w wieku od 2-3 lat powinny pić 1,3 litra wody dziennie, a dzieci od 4-8 lat do 1,6 litra – zapewnia im to doskonały rozwój.