Ochota na seks zależy naprawdę od wielu czynników. W największej mierze zależy to od cyklu, gdyż  to on ma ogromny wpływ na jej humor i zachowanie. Niestety, pod tym względem różnice pomiędzy kobietom, a mężczyzną są naprawdę bardzo duże. Mężczyźni bowiem posiadają niemalże stały poziom swojego libido, podczas gdy kobietą zmienia się on w zależności od fazy cyklu – dodajmy, że zmożenia się on naprawdę znacznie.  Chcesz wiedzieć, kiedy kobieta ma największą ochotę na seks? Poznaj jej cyk, bądź czujny i spostrzegawczy, ale też – stwarzaj sytuacje.

Cykl

ochota-na-seksNatura już tak zaprogramowała kobiety, że ich organizm stara się walczyć o zachowanie gatunku. Dlatego też, największą ochotę na seks kobiety odczuwają  w dniach owulacji, a więc, kiedy możliwość zapłodnienia jest największa. Oczywiście nie jest to regułą, która nie posiada wyjątków – wiele kobiet ma bardzo dużą ochotę na seks w czasie miesiączki, a na 1/3 w ogóle cykl nie oddziałuje. Jednakże, nie wątpliwości co do tego, iż to gospodarka hormonalna, w największym stopniu, nakręca kobiety do seksu. Zakładając, iż partnerka ma cykl 28 dniowy, przez pierwsze 6 dni, większość kobiet nie ma w ogóle ochoty a seks. Libido zaczyna się podnosić  od 7 do 11 dnia cyklu, kiedy to następuje estrogenowy szczyt. Od 12 do 17 dnia cyklu, większość kobiet ma największą ochotę na seks, jest to bowiem okres wspomnianej już owulacji. Następnie poziom hormonu będzie spadał.

Oznaki na ciele partnerki

Kobiety, a raczej ich ciało bez ich wiedzy, wysyła mężczyznom pewne oznaki, wskazujące na to, że mają one ochotę na seks. Ignoranci przeoczą te oznaki, ale wytrawni gracze, z całą pewnością nie! Język ciała jest niezwykle bogaty, trzeba tylko umieć go czytać. Ważne, aby patrzeć kobiecie w oczy. W ten sposób można osiągnąć dwa cele – kobieta natychmiast lekko się zawstydza, lub przeciwnie, czuje się pewnie i spokojnie – oba te stany sprzyjają aktowi seksualnemu, po drugie, kobiecie, gdy ma ochotę na zbliżenie, powiększają  się źrenice. Warto patrzeć również na noc, który będzie niespokojny. Oczywiście nie będą to duże ruchy, ale na pewno je zauważysz! Nie bez znaczenia jest kobieca szyja – zaczyna ją dotykać lub lekko odchylać? – Możesz mieć pewność, że ma ochotę na zbliżenie. Usta – to kolejny znak. Jeżeli są rozchylone, albo partnerka bawi się nimi; przygryza, oblizuje – nie możesz tego sygnału zignorować. Ponadto, dłonie stają się cieplejsze, brodawki widoczne, a pupa wydaje się bardziej jędrna.

Sytuacje

Niektóre z kobiet (z dużym zastrzeżeniem, że tylko niektóre), mają wzmożoną ochotę na seks w pewnych sytuacjach. Zaliczyć można do nich takie momenty, w których kobieta, z powodu np. sukcesu, jest bardzo szczęśliwa, lub kiedy jest zazdrosna. W przypadku pierwszym kobieta czuje się wesoło i jest rozluźniona, bliskość może być zatem bardzo wskazana. Niestety, nie zawsze sprawdza się to u każdej kobiety – te bardziej energiczne, po dniu pełnym sukcesów, wybiorą np. zajęcia fitness niż seks. Druga sytuacja to zazdrość. Działa tu pewien mechanizm; kobieta chce udowodnić swojemu partnerowi, że to ona jest lepszą od wszystkich innych – seks z powodu zazdrości może być naprawdę doskonały!

Aby dwoje chciało naraz – jest to odwieczny problem par. Jednakże, przy umiejętnym podejściu do partnerki, doświadczeniu i miłej atmosferze,  ochota na seks może przyjść  prawie zawsze! Pamiętaj jednak, aby, bez względu na to „co Ci się wydaje” zawsze szanować jej zdanie!