jak przeprosić

Kobiety  bardzo różnią się od mężczyzn i nie chodzi tu wcale tylko o widoczne różnice w  fizyczności. Oprócz cech widocznych na pierwszy rzut oka, płcie różni bardzo wiele; wrażliwość sposoby rozwiązywania problemów, sposoby dochodzenia do celu, co już niejednokrotnie potwierdziły badania psychologiczne. Wydawałoby się, że kobiety i mężczyźni są od siebie tak bardzo różni, że nie jest możliwe, aby wytrzymać razem w związku. A jednak się nam to udaje, chociaż czasem może być naprawdę trudno.

Kobieta jest w stanie obrazić się na mężczyznę za wszystko; za to, że się nie odezwał lub że właśnie się odezwał, w jaki sposób to zrobił, za to jak się popatrzył i za to, że miał przyjść, a nie przyszedł, albo przyszedł, kiedy właśnie nie miał przyjść – mężczyźnie naprawdę trudno zrozumieć, o co chodzi jego partnerce. Powód jednak zawsze jest, zawsze też jest dla niej poważny. Nie możesz tego rozumieć – nawet nie próbuj, nie jesteś w stanie. Jedyne co powinieneś umieć robić to przepraszać – oczywiście w ramach rozsądku, bo zbyt częstego przepraszania kobiety też nie lubią.

Po pierwsze rozmowa

Nie zawsze musisz  kupować  drogie prezenty, klękać na kolana  i przepraszam. Bardzo często kobiety oczekują partnerskiego traktowania, które będzie przejawiało się w rozmowie. Poproś ją o to i spróbuj wyjaśnić swoją rację, pozwól jej mówić – bądź jak prawdziwy dyplomata, który wie jak słuchać, jak przyznać rację  i jak przeprosić bez słowa „przepraszam”. Pamiętaj, że tego słowa, jak każdego innego, które jest ważne,  nie powinno się nadużywać, bo kiedy będziesz musiał przeprosić za sprawę naprawdę ważną, Twoja partnerka może Ci już w te przeprosiny nie uwierzyć.

Po drugie kwiaty, czekolady, błyskotki

Jeżeli wiesz, że rozmowa nic nie pomoże, musisz zastosować inną taktykę – zwykłe przekupstwo. Kobiety uwielbiają prezenty. Jakie? Niestety, każda inne i nie ma na to ujednoliconego przepisu. Jedne kobiety kochają kwiaty, inne dałyby się pokroić za pyszne czekoladki, a jeszcze inne kochają biżuterię. Z biżuterią jednak jest kłopot o tyle, iż niektóre dziewczyny lubią złoto, inne srebro, niektóre nie noszą kolczyków, inne nie lubią pierścionków. Jeżeli decydujesz się akurat na taki prezent, bardzo rozważnie go dobierz.

Po trzecie romantyczny wieczór

Działanie z zaskoczenia. Romantyczna kolacja, w przypadku, kiedy kobieta się jej w ogóle nie spodziewa, może przynieść duże efekty. Na takim jednak wieczorze, czeka na Ciebie wiele niebezpieczeństw. Nie wolno pomylić Ci absolutnie z niczym – kolor świec powinien być ulubionym kolorem twojej partnerki, jedzenie, takie, które lubi najbardziej.

Przepraszanie nie zawsze oznacza przyznanie się do winy, albo zmianę swoich poglądów. Przeprasza się zazwyczaj za to, że uraziliśmy czymś drugą osobę – pamiętaj o tym, pozostań sobą, ale uszanuj delikatność swojej partnerki.